Yabancı Çalışma İzni İptali işverenler ve yabancılar tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Çalışma İzni İptali ne zaman ve nasıl yapılır? SGK çıkış-işlemleri nasıl ve ne zaman yapılmalıdır? Yabancının vize ihlaline yani kaçak duruma düşmemesi için neler yapılmalıdır? Bu yazımızda bu soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız. Tekrar hatırlatmamız gerekir ki uzman danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında tüm bu süreçleri sorunsuz halletmenizi sağlıyoruz. Sitemizin iletişim sayfasında bulunan telefon ve mail adreslerinden fiyat ve başvuru hizmeti almak için bize ulaşınız.

Yabancı Çalışma İzni İptali nasıl ve ne zaman yapılmalıdır?

Herhangi bir işyerinde eleman, bakıcı veya şirket ortağı olarak çalışan bir yabancı işten ayrılmak istediğinde veya işten çıkarılmak istendiğinde SGK çıkış işlemleri ile birlikte çalışma izni iptal işlemi de yapılmalıdır. Peki bu işlem nasıl yapılacaktır? Uzman danışmanlarımız sizlere bu konuda destek sağlamaktadır. Yabancı Çalışma İzni İptali ile ilgili gerekli evraklar hazırlanarak Bakanlığa başvurulur ve süreç takip edilir. SGK işlemleri de kontrol edilir. Peki, iptal işlemi yapılmadan yabancının kaçak duruma düşmemesi için çözümler var mıdır? Veya bu süreçte işveren iptal işlemlerini yaptıktan sonra yabancı Türkiye’de yasal olarak kalabilmek için neler yapabilir? Yazımızın devamında bu soruların da cevaplarını bulabileceksiniz.

İptal işlemi Gerçekleşmeden yabancının vize ihlali-kaçak duruma düşmemesi için neler yapılabilir?

Çalışma izni iptal edilen yabancı, daha önceden alınmış geçerli ikamet izni yoksa kaçak duruma düşer. Bu durumu önlemek için yabancı iptal işlemi gerçekleşmeden önce yabancının çalışma izni transfer işlemi yapılabilir. Yabancı yeni işveren bulduysa iptal işlemi gerçekleştirilmeden önce çalışma izni transfer işlemi yapılmalıdır. Alanında uzman danışmanlarımız tüm bu işlemleri her iki işveren için de eksiksiz gerçekleştirirler. Çalışma izni transferi yazımızı okumak için tıklayınız.

Çalışma İzni İptal edildikten sonra yabancının yasal olarak kalmaya devam edebilmesi için neler yapması gerekir?

Çalışma İzni İptal edilen yabancı iptal ve işten çıkış işlemleri yapıldıktan sonra 10 gün içerisinde ikamet iznine başvuru yapabilir. Ancak ikamet izni başvurusunun kabul olması için ayrıldığı işyerinde çalıştığı süre çok önemlidir. Ayrıca diğer ikamet izni başvurularından farklı olarak daha fazla ek belge sunulması gerekir. Uzman danışmanlarımız yabancının çalışma süresi ve diğer detayları titizlikle inceler ve evrakları da eksiksiz hazırlayarak yabancının ikamet iznini almasını sağlar. Tüm bu uzmanlık gerektiren işlemler için bize ulaşınız.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    ×