Yabancı Bakıcı Çalışma İzni, uzman danışmanlarımız tarafından evlerinde bakıcı çalıştıran işverenler adına yapılan başvurular sonucu alınır. Ülkemizde bakıcılık alanında özellikle yatılı olarak Türk Vatandaşları çalışmamaktadır. Dolayısıyla aileler evlerde yaşlı bakıcısı ve çocuk bakıcısı olarak yabancı uyrukluları çalıştırmaktadırlar. Peki bu yabancı bakıcıları yasal olarak çalıştırmak için neler yapılması gereklidir? İkamet izni olan yabancıları çalışma izni almadan çalıştırmak yasal değildir. Bu şekilde çalıştırılırken yakalanan yabancıların işverenlerin yüklü para cezası uygulanır, yabancılara ise hem para cezası hem de deport işlemi uygulanır. Bu riskleri ortadan kaldırmak, yabancı bakıcılarınıza çalışma izni almak, uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşınız.

Yabancı Bakıcı Çalışma İzni almak için uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizin kapsamı ve maliyeti nedir?

Yabancı Bakıcı Çalışma İzni almak için uzman danışmanlarımız tarafında size verilen evrak listesi tarafımıza iletilir. Burada en önemli gereksinim, işveren adına alınmış elektronik-imza’dır. Uzman danışmanlarımız elektronik imzanın kurulumunu işveren adına yapar, iş sözleşmelerini hazırlar, gerekli evrakların doğruluğunu ve eksik olup olmadığını belirler. İşveren kayıtları ve başvuruları en doğru şekilde yapar ve günlük takip eder. Daha sonra harç ödeme, onay ve SGK işe giriş ve Devlet teşviği işlemleri konusunda da işveren ve yabancıyı asiste ederek süreci sonlandırır. Çalışma izni almanın işverene maliyeti devlete ödenen çalışma izni harcı, kart ücreti ve tarafımıza ödenen danışmanlık ve başvuru hizmet ücretidir. Daha sonra aylık SGK prim ödeme maliyeti olacaktır. Çalışma izni harcı 1 yıl süre için 2020 yılı için 932,90 TL , kart ücreti ise 110 TL’dir. Tarafımıza ödenecek danışmanlık ve başvuru hizmet ücretini öğrenmek ve işlemlerinizi başlatmak için bize ulaşınız.

Yabancı Bakıcı Çalışma İzni almak için işveren ve yabancının sağlaması gereken kriterler nelerdir?

Bakıcı çalışma izni almak için belirli kriterler vardır. Bakanlık evlerde yabancı çalıştırma konusunda suistimalleri önlemek için bazı kriterler getirmiştir. Yabancı yaşlı bakıcısı olarak çalıştırılacaksa, söz konusu işveren en az 65 yaşında olmalıdır. Başvuru Türkiye içinden yapılacaksa yabancının da geçerli ikamet izni olmalıdır. Peki çocuk bakımı için kriterler nelerdir? Yurt dışından başvuru yapılarak direkt olarak yabancı çalışma izniyle getirilebilir mi? Tüm bu uzmanlık gerektiren konular hakkında danışmanlık ve başvuru hizmeti almak ve kesin sonuç almak için bize ulaşınız.

Bakıcı Çalışma İzni başvuruları ne kadar sürede sonuçlanır?

Başvuruların Devletin yetkili makamı tarafından değerlendirme süresi maksimum 30 gündür. Ancak başvurular uzman olmayan ve yetkisiz kişiler tarafından yapılırsa sürecin uzama ve başvuruların reddolma ihtimali yükselir. Uzman danışmanlarımızın yaptığı başvurular ise genellikle 10-20 gün içerisinde onaylanır. Başvurunuzu riske atmamak ve garanti sonuç almak için bize ulaşınız.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    ×