Amacına uygun Türkiye vizesi ile ya da uyruğuna bağlı olarak vize muafiyeti kapsamında Türkiye’ye gelen yabancıların bu vize veya vize muafiyet süresinden fazla süre Türkiye’de ikamet izni olmadan kalmalarına Vize İhlali denir. Vize ihlalinin ortaya çıkardığı ve incelenmesi gereken 2 konu vardır.

 1. Şartlı Giriş
 2. Deport Kaldırma

Şartlı Giriş nedir ve hangi durumlarda uygulanır?

Vize ihlali yapan yabancılara vize ihlalini yaptıkları süre için uyruklarına ve ihlal gün sayısına bağlı olarak para cezası uygulanır. Yabancı Türkiye’den cezasını ödeyerek çıkış yaparsa yabancıya deport işlemi uygulanmaz. Yabancıların normal olarak Türkiye’de maximum kalma süreleri son 180 gün içinde 90 gündür. Vize ihlali yapan yabancılar 90 gün bekleyerek Türkiye’ye tekrar giriş yapabilirler. Ancak bu süreyi beklemek istemeyen ve cezasını ödeyerek çıkış yapan yabancıların bu süre zarfından önce Türkiye’ye giriş yapmasına şartlı giriş denir. Şartlı Giriş yapan yabancılar için belirli süre içinde oturum iznine başvurma şartı getirilir. Uzman danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında Türkiye’de vize ihlali yapan yani kaçak kalan yabancılar için uçak biletinin alınması-ceza miktarlarının hesaplanması ve ödenmesi-Şartlı giriş akabinde ikamet izinlerinin alınması şeklinde gruplar halinde turlar düzenlemekteyiz. Bu işlemler sayesinde yabancı çıkış yapıp 1 gün sonra Türkiye’ye tekrar dönebilmekte ve ikamet izni alabilmektedir. Tüm bu uzmanlık gerektiren işlemler ve profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

Vize İhlali Sonucu Oluşan Deport Kaldırma İşlemi nedir ve nasıl yapılır?

Vize ihlali yapan yabancılara vize ihlalini yaptıkları süre için uygulanacak para cezasını, ülkeden ödemeden çıkış yaparlarsa 5 yıllık deport işlemi uygulanır. Özel meşruhatlı bir vize alarak ve daha önceden ödenmemiş cezanın Dış Temsilciliklerimize ödenerek 5 yıl beklemeden Türkiye’ye giriş yapılması işlemine Deport Kaldırma denir. Bu özel meşruhatlı vize geçerli ve Türkiye makamlarını ikna edici bir geliş amacı ile alınacak vize veya çalışma vizesi olabilir. Tüm bu uzmanlık gerektiren işlemler, profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

Deport kaldırma vize ihlali sonucu gerçekleştirilebilecek bir işlemdir. Ancak yabancının deport olma sebebinin farklı olduğu durumlarda deport kaldırma işlemi mümkün olmayabilir. Örneğin yabancı fuhuş sebebiyle deport edilmişse, artık Türkiye’ye girme imkanı yoktur dolayısıyla bu deportun kaldırılması mümkün değildir. Diğer sebeplerden deport olan yabancılar için durumun incelenmesi ve çözümler için uzman danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak Türkiye’ye giriş yapabilmek için bize ulaşınız.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  ×