Türk Vatandaşlığının istisnai olarak kazanılması belirli şartlara sahip yabancıların genel olarak vatandaş olma şartları aranmaksızın vatandaşlık hakkı kazanmasıdır.

İstisnai Türk Vatandaşlığını kazanabilecek yabancılar kimlerdir?

 • Türkiye’de çalışmayan ancak Cumhurbaşkanınca belirlenecek kapsam ve tutarda yatırım yapacak yabancılar, eşleri ile 18 yaşını geçmemiş çocukları
 • Türkiye’ye sanayi tesisi kuracak yabancılar
 • Türkiye’ye bilim, spor, ekonomi, sosyal, kültür, sanat alanlarında gelişim sağlayabileceğine kanaat getirilen yabancılar
 • Göçmen statüsündeki yabancılar
 • Vatandaşlığa alınması zorunlu görülen yabancılar (Siyasi/Diplomatik Koruma vb.)

İstisnai Türk Vatandaşlığı için yukarıdaki şartlara uyup uymadığınız uzman danışmanlarımız tarafından değerlendirilir ve başvurularınız en doğru şekilde yapılır. Profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

Türkiye’de yatırım yaparak istisnai olarak Türk Vatandaşlığının kazanılması şartları nelerdir?

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yeni düzenlemeler yapılarak güncellenen Kanun gereğince yatırımla istisnai olarak Türk Vatandaşı olmak için yabancının sağlaması gereken şartlar aşağıda belirtilmiştir.

 • En az 500.000 USD değerinde sermaye yatırımında bulunmak
 • En az 250.000 USD değerinde gayrimenkulu 3 yıl içinde satmamak şartıyla satın almak
 • En az 50 Türk Vatandaşını istihdam etmek
 • En az 500.000 USD değerinde mevduatı Türkiye’de bulunan bankalara 3 yıl çekmemek şartıyla yatırmak
 • En az 500.000 USD değerinde Devlet borçlanma araçlarını 3 yıl boyunca satmamak şartıyla satın almak
 • En az 500.000 USD değerinde gayrimenkul yatırım fonu katılma payı veya girişim sermayesi yatırım fonu katılma payını 3 yıl elinde bulundurmak şartıyla satın almak

Yukarıdaki şartlardan herhangi birini sağlayan yabancılar istisnai olarak Türk vatandaşlığını kısa sürede kazanabilirler. Gerekli belgeler teferruatlıdır ve ilgili Bakanlıklar tarafından onaylanması gereken belgelerin yanında yabancının da kişisel evraklarının çok dikkatli ve doğru hazırlanması gerekir. Başvuruların profesyonel uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Bize ulaşın istisnai Türk vatandaşlığınızı kısa sürede alalım.

Gayrimenkul Satın alımı üzerinden İstisnai olarak Türk Vatandaşlığının Kazanılması için gerekli şartlar, önemli noktalar ve gerekli belgeler nelerdir?

Gayrimenkul satın alımı üzerinden istisnai olarak vatandaşlığın kazanılabilmesi için gayrimenkulun değerinin en az 250.000 USD değerinde olması ve gayrimenkulun yasanın yürürlüğe girdiği tarihten sonra alınmış olması gerekmektedir. Yasada önce alınan gayrimenkuller üzerinden vatandaşlık başvurusu yapılamaz. Ayrıca gayrimenkulu satın alan yabancının bu gayrimenkulu 3 yıl boyunca satmayacağını taahhüt etmesi gerekmektedir. Bunun için de tapudaki şerh işlemleri, Bakanlık onayı gerektiren belgelerin onaylatılması, gerekli diğer belgelerin noter-tercüme-apostil işlemleri, yabancının kendi, eşi ve 18 yaş altı çocukları adına başvuru formlarının doldurulması ve diğer tüm gerekli işlemlerin tamamlanması uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimiz kapsamında siz değerli müşterilerimiz için en kısa sürede ve en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir. Profesyonel, uzman ve kaliteli hizmetlerimizden faydalanarak kısa sürede Türk Vatandaşı olmak için bize ulaşınız.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  ×