Türk Vatandaşlığının evlilik yoluyla kazanılması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile resmi evli olan yabancı için belirli şartlar sağlandıktan sonra başvurunun yapılması sonrası yetkili Devlet makamlarının başvuruyu onaylaması sonucu gerçekleşir.

Türk Vatandaşlığının Evlilik Yoluyla Kazanılması için gerekli şartlar nelerdir?

Yabancının bir Türk vatandaşı ile evlenmesi ona direkt olarak vatandaşlık başvuru hakkı vermez. Başvuru hakkını kazanmak için en önemli şart en az 3 sene boyunca Türk vatandaşı ile evli kalınmasıdır. Diğer bir önemli şart ise evliliğin sahte olmamasıdır. Yani yabancı ve Türk vatandaşı eşin aile birliği içinde aynı ev içinde yaşadıkları gerçek bir evliliğe sahip olmaları gerekmektedir. Yetkili devlet makamları tarafından evlilikler çok sıkı takip edilmekte ve meydana gelebilecek suistimal olaylarına karşı çok ciddi ve detaylı incelemeler yapılmaktadır. Dolayısıyla başvuru süresi boyunca hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiği ve yetkili makamların inceleme aşamalarında neler yapılması gerektiği konusunda uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmanız faydanıza olacaktır. Evlilik yoluyla Türk Vatandaşlığı başvurunuz için bize ulaşınız.

Evlilik üzerinden Vatandaşlık Başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

Başvuru için gerekli belgelerden en önemlisi yabancının bekarlık belgesidir. Bu belge yabancının kendi ülkesinden temin edilebileceği gibi ülkemizden de temin edilebilir. Diğer bir önemli belge ise yabancının en az 3 yıl evli kaldığını kanıtlayan belgedir. Bu belgenin nereden, nasıl temin edildiği ve hesaplamanın nasıl yapıldığı konusunda uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmanız faydanıza olacaktır. Ayrıca tarafımıza verilecek vekalet ile diğer tüm gerekli belgelerin temin edilmesi, tercüme-apostil işlemlerinin yapılması, başvuru formunun eksiksiz doldurulması işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştiriyoruz. Profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşınız.

Vatandaşlık Başvurusundan sonraki süreç nasıl işler ve başvuru ne kadar sürede sonuçlandırılır?

Başvuru yapıldıktan sonra yetkili Devlet makamları tarafından başvuru ve yabancının durumu detaylı bir incelemeye tabi tutulur. Yabancı ve eşinin aile birliği içinde yaşayıp yaşamadıkları, yabancının çevresiyle ilişkileri, Türk kamu düzeni ve güvenlik açısından bir tehlike oluşturup oluşturmayacağı hususları incelenerek dosya Bakanlık’taki ilgili komisyona gönderilir. Daha sonra yabancı ve eşi komisyona alınır, yabancının Türkçe bilgisi ve diğer gereksinimler değerlendirilir ve başvuru süreci devam eder. Türk Vatandaşlığının evlilik yoluyla kazanılması başvuruları en uzun sürede sonuçlanan başvurulardır. 1-2 sene arası sürebilmektedir. Dolayısıyla bu süreci daha da uzatmamak ve süreç boyunca dikkat etmeniz gereken noktaları uzman danışmanlarımızdan öğrenmek için hizmetlerimizden yararlanmanız faydanıza olacaktır. Türk Vatandaşlığının evlilik yoluyla kazanılması başvurunuz için uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    ×