Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile vatandaşlık bağı olmayan yabancılar gerekli şartları sağladıktan sonra Türk vatandaşlığı kazanabilir. Yabancının Vatandaşlık başvuru şartlarına uyup uymadığı uzman danışmanlarımız tarafından belirlenir. Daha sonra gerekli belgelerin temini ile dosyanız hazırlanır ve başvurunuz yapılır. Uzman Danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize  ulaşınız.

Türk Vatandaşlığının Kazanılması Kaç Farklı Şekilde Olmaktadır?

Aşağıda belirttiğimiz üzere toplam 3 çeşit türk vatandaşlığı kazanılma yöntemi vardır.

Her tür başvuru için gerekli belgeler farklıdır. Uzman danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında her tür izin başvurusu için gerekli olan evrakları sizler için hazırlıyor ve başvurularınızı yapıyoruz. Kaliteli ve profesyonel hizmet almak ve başvurularınızı yaptırmak için bize  ulaşınız.Türk Vatandaşlığının genel olarak kazanılması

Türkiye’de kesintisiz olarak 5yıl ikamet eden yabancılar belirli şartları taşımak koşuluyla genel olarak Türk vatandaşlığını kazanabilir. 

Türk Vatandaşlığının istisnai olarak kazanılması

En yaygın olan 250.000 dolarlık gayrimenkul alımı ile en kısa sürede alınan vatandaşlık ve başvuruları için bize  ulaşınız.

TÜRK VATANDAŞLIĞININ EVLİLİK YOLUYLA  KAZANILMASI

Türk Vatandaşlığının evlilik yoluyla kazanılması, Türk vatandaşıyla 3 yıl gerekli ikamet izni türüyle evli kalmak koşuluyla alınabilir.

Türk Vatandaşlığı Kazanmak için gerekli şartlar nelerdir?

Türk Vatandaşlığı kazanabilmek için gerekli şartlar başvurunun hangi yoldan yapıldığına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Vatandaşlığın genel olarak kazanılması yoluyla başvuru yapılıyorsa yabancının kesintisiz olarak en az 5 yıl olarak Türkiye’de ikamet ediyor olması gerekmektedir. Ancak bu 5 yıl boyunca yabancının hangi tür ikamet izniyle ikamet ettiği başvuru yapıp yapamayacağını belirler. Örneğin Kısa Dönem turistik ikamet izniyle kalıyorsa vatandaşlık başvurusu yapamaz. Uzman danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak vatandaşlık başvuru hakkı kazanmak için ikamet izninizin türünü değiştirerek ya da farklı şekilde vatandaşlık başvuru hakkı kazanmak için bize  ulaşınız.

Vatandaşlığı kazanabilmenin diğer yolu Türk Vatandaşı ile evlilik yapmaktır. Ancak bu evliliğin sahte olmaması ve yabancının Türk vatandaşı ile en az 3 yıl evli kalmış olması gerekmektedir. Türk Vatandaşı ile evlilik üzerinden yapılan vatandaşlık başvurularının sonuçlandırılması diğer başvurulara oranla daha uzun sürmektedir. Gerekli belgeler, diğer gerekli şartlar ve başvuru sürecinde hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiği konusunda uzman danışmanlarımıza danışarak başvurularınızı yaptırmanız yararınıza olacaktır. Profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize  ulaşınız.

İstisnai olarak Türk Vatandaşlığının kazanılması başvurularında en yaygın olanı en az 250.000 dolar değerinde alınan gayrimenkul üzerinden yapılan başvurulardır. Türk Vatandaşı olmanın en kısa ve en kolay yolu budur. Peki sadece gayrimenkul almak yeterli mi? Diğer gerekli şartlar nelerdir? Gerekli belgeler nelerdir? Uzman danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak tüm şartlara uygun hale gelebilir ve başvurularınızı en doğru şekilde yaptırarak en kısa sürede vatandaşlık hakkını kazanabilirsiniz. Profesyonel ve kaliteli hizmet için bize  ulaşınız.

Türk Vatandaşlığı Başvuruları Nereye ve nasıl yapılır?

Türk Vatandaşlığı başvuruları Türkiye içinden Nüfus Müdürlüklerine, yurt dışından ise yabancının ülkesindeki Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilcilikleri’ne yapılır. Tüm başvurularınızı uzman danışmanlarımıza verdiğiniz vekaletlerle yaptırabilirsiniz. Uzman danışmanlarımız, başvuru formlarınızı doldurur, gerekli belgeleri temin ederek tercüme-noter-apostil işlemlerini ve diğer gerekli işlemleri de tamamlayarak başvurularınızı en doğru şekilde yaparak Türk Vatandaşlığı hakkı kazanmanızı sağlar. Profesyonel ve uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize  ulaşınız.

bİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
CONTACT US

bİZİ SOSYAL MEDYA DA TAKİP EDİN write us or contact us on our social media

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    ×