Suriye’den savaş dolayısıyla ülkemize sığınmacı olarak gelen Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyelileri çalıştırmak isteyen işverenler Suriyeli Çalışma İzni alabilir. Bunun için Suriyeliyi çalıştırmak isteyen işyerinin belirli kriterleri sağlaması gerekmektedir. Uzman danışmanlarımız işyerinizin bu kriterleri sağlayıp sağlamadığını kontrol eder. Daha sonra gerekli evrakların temini ile başvurularınızı adınıza yaparak Suriyeli işçilerinizin çalışma izinlerini almanızı sağlar. Profesyonel, uzman ve güvenilir danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşınız.

Suriyeli Çalıştırmak için gerekli şartlar ve kriterler nelerdir?

Suriyeli çalıştırmak isteyen işyerleri belirli şartları ve kriterleri yerine getirmelidir. Bunlardan ilki, şirketin ödenmiş sermayesinin en az 100.000 TL olmasıdır. Diğer bir kriter ise Türk vatandaşı çalıştırma kriteridir. İşyerinizde Geçici Koruma Kapsamındaki 1 adet Suriyeliyi çalıştırmak isterseniz, işyerinizde yasal olarak çalışan 1 adet Türk olması yeterlidir. Ancak 1’den fazla Suriyeli çalıştırmak isterseniz, 1 Suriyeliye karşılık 10 adet Türk çalıştırıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca Suriyeli Geçici Koruma Kimliğini çalıştırmak isteyen işyerinin bulunduğu ilden almış olmalıdır. Tüm bu şartların ve kriterlerin yanı sıra, sözleşme,maaş ve diğer kriterler ve sağlam bir başvuru için uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşınız.

Suriyeli çalıştırmak isteyen işyerleri için Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sağlamış olduğu teşvikler var mıdır?

Eylül 2019 tarihi itibariyle Çalışma Bakanlığı tarafından başlatılan program ile 1 Suriyeli+1 Türk işçiyi işe alan işverenlere 11.400 TL’ye kadar teşvik verilebilmektedir. Bu kapsamda her bir Suriyeli ve Türk işçi için Sosyal Güvenlik primlerine karşılık aylık 950 TL tutarında teşvik Devlet tarafından sağlanacaktır. Teşvikten yararlanmak için Türk işçinin yeni işe alınma şartı aranmamakta, halen çalışmakta olan Türk vatandaşları için de teşvikten yararlanılabilmektedir. Teşvik 6 ay boyunca devam edecek, buna bağlı olarak 1 Suriyeliyi işe alan işveren, 1 Türk işçi ve Suriyeli için toplamda 11.400 TL teşvikten faydalanabilecektir. Ayrıca Suriyelinin çalışma izni harcı da devlet tarafından karşılanacaktır. Bu teşvikler doğrultusunda işveren için her açıdan karlı olan bu düzenlemelerden faydalanmak ve Suriyeli işçilerinizin çalışma izni başvurularını uzman ellerde yaptırmak için bize ulaşınız.

Suriyeli çalışma izni başvurularının olumsuz sonuçlanma ihtimali var mıdır?

Suriyeli çalıştırmak isteyen işverenlerin yaptığı çalışma izni başvuruları kriterlere ve şartlara uygun olmazsa olumsuz değerlendirilir. Bu süreçte uzman danışmanlarımızdan danışmanlık ve başvuru hizmeti talep etmeniz hem sürecinizi olumlu sonuçlandırmanızı sağlar hem de boşa masraf etmenizin önüne geçmiş olur. Tüm bu süreçte uzman desteğimizden uygun fiyatlara faydalanmak için bize ulaşınız.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    ×