Süresiz Çalışma İzni, Türkiye’de kesintisiz en az 8 yıl yasal olarak ikamet eden yabancılara belirli bir işletme, meslek, idari veya coğrafi alanla sınırlandırılmaksızın verilebilen çalışma iznidir.

Süresiz Çalışma İzni Başvurusu İçin Gerekli Belgeler nelerdir?

Gerekli belgelerin en önemlisi yabancının kesintisiz olarak en az 8 yıl Türkiye’de yasal olarak ikamet ettiğini gösteren belgedir. Uzman danışmanlarımız bu belgenin temininde siz değerli müşterilerimize hizmetlerimiz kapsamında yardımcı olmaktadırlar. Yabancının geçerli ikamet izni, pasaportu ve danışmanlarımız tarafından size bildirilecek olan diğer gerekli belgelerle birlikte en sağlam başvuruyu yaptırmak, profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

Başvurular nereye ve nasıl yapılır ve değerlendirme süresi ne kadardır?

Başvurular elektronik ortamda danışmanlarımız tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yapılır. Uzman danışmanlarımız tarafından size iletilen belge listesini temininizin akabinde, belgelerin içeriğinin ve doğruluğunun uygunluğu danışmanlarımız tarafından değerlendirilir ve başvurularınız yapılır. Tarafımızdan yapılan başvurulara genellikle 10-20 gün içerisinde sonuçlanır. Ancak başvurunun dikkatsiz ve eksik yapılması halinde Bakanlık tarafından ek belgeler istenme veye reddolma durumu ortaya çıkabilir. Dolayısıyla uzman danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmanız yararınıza olacaktır. Bize ulaşın, çalışma izni başvurunuz için net sonuç alın.

Süresiz Çalışma izninin sağladığı haklar nelerdir?

Süresiz Çalışma izni alan yabancılar Türk vatandaşlarının sahip olduğu haklardan genel olarak faydalanırlar. Ancak seçme ve seçilme, askerlik, araç ithal etme ve kamu görevlisi olma gibi haklara sahip olamazlar. Süresiz çalışma izninin yabancıya kazandıracağı en önemli hak iznin bir bir coğrafi ve mülki alanla ya da mesleki ya da işletme olarak herhangi bir sınırlandırmaya tabi tutulmasıdır. Yani yabancı istediği alanda istediği işletmede çalışabilecektir. Eğer siz de kesintisiz en az 8 yıl Türkiye’de ikamet ediyorsanız Süresiz çalışma izninizi almak için uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşın.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    ×