Süreli Çalışma izni ilk başvuruda 1 yıl olmak üzere Türkiye’deki şirketlerde çalışmak isteyen kalifiye yabancılara, ev hizmetlerinde bakıcı olarak çalıştırılacak yabancı kadınlara ve şirketlerde düz işçi statüsünde ise sadece Suriyelilere alınabilen çalışma izni türüdür.

Yabancıya Çalışma İzni çıkartmak için şirket ve yabancı tarafından temin edilmesi gereken belgeler nelerdir?

Yabancı çalışma izni başvurusu için temin edilmesi gereken evrakların büyük bölümü işveren tarafından temin edilmesi gereken evraklardır. Şirketin yasal faaliyetlerinde kullandığı belgeler ve en önemlisi e-imzadır. Yabancı tarafından temin edilmesi gereken en önemli belge ise en az 6 ay süre geçerli olan ikamet izni belgesidir. Peki işçi ve işveren tarafından temin edilmesi gereken diğer bilgi ve belgeler nelerdir? Çalışma izni başvurusu dikkatli yapılması gereken ve uzmanlık gerektiren bir konudur. Bakanlık kriterleri ve daha birçok şarta uygun şekilde alanında uzman danışmanlarımız tarafından başvurularınızı yaptırarak işçilerinize çalışma izni çıkartmak için bize ulaşınız.

Şirketlerde yabancı uyruklu kişiye çalışma izni çıkartabilmek için şirketin sağlaması gereken şartlar nelerdir?

Yabancı çalıştırmak isteyen şirketlerde bir adet yabancıya karşılık 5 adet Türk vatandaşı çalıştırılması gerekmektedir ayrıca şirketin ödenmiş sermayesinin en az 100.000 TL olması gerekmektedir. Bu şartlar sağlanıyorsa uzman danışmanlarımız gerekli evraklarınızı kontrol ederek yabancının çalışma izni başvurusunu yapar ve çalışma izninizi çıkartır. Uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

Çalışma izni almak isteyen yabancının sağlaması gereken şartlar nelerdir?

Şirketlerde çalıştırılmak isteyen yabancılar için; yabancının en az 6 ay süreli ikamet izni bulunması ve yabancının kalifiye bir eleman olması gerekmektedir. Düz işçi olarak yabancı çalıştırmak isteyen şirketler sadece Suriye vatandaşlarına çalışma izni çıkartabilirler. Suriyeli haricindeki yabancılara düz işçi olarak çalışma izni alınamaz. Ev hizmetlerinde bakıcı olarak çalıştırılacak kişilerin ise sadece ikamet izni bulunma şartını sağlamaları yeterlidir. Bazı istisnai durumlarda evlerde erkek yabancılara da çalışma alınabilir. Uzman danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak çalışma izni başvurularınızı yaptırmak için bize ulaşınız.

Süreli Çalışma izni uzatılabilir mi?

Süreli çalışma izni uzatılabilir fakat uzatma başvurusu her halükarda mevcut çalışma izninin süresi dolmadan yapılmalıdır. Peki çalışma izni uzatması ne kadar süre olarak yapılabilir ve hangi belgeler ve şartlar gereklidir? Tüm belgeler tam olsa bile uzatma başvurusu için şirketin sağlaması gereken şartlar vardır ve başvuru tüm bunlar göz önüne alınarak dikkatli şekilde uzman danışmanlar tarafından yapılmalıdır. Profesyonel ve uzman danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak ve sağlam bir başvuru için bize ulaşınız.

Süreli Çalışma İzni başvurusu yurtiçi ve yurtdışından yapılabilir mi?

Süreli çalışma izni başvurusu yurtiçinden yapılacaksa yabancının geçerli ikamet izni olması gerekmektedir. Peki yabancıyı hiç oturum izni almadan direkt çalışma vizesi ile Türkiye’ye getirmek mümkün müdür? Evet mümkündür. Yabancının tüm çalışma vizesi ve çalışma izni işlemlerini tamamlayarak ülkemize getirmenizi sağlıyoruz. Tüm bu işlemler uzmanlık, bilgi ve deneyim gerektiren işlerdir. Profesyonel ve uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanarak çalıştırmak istediğiniz yabancılara çalışma vizesi ve çalışma izni çıkartmak için bize ulaşınız.

Şirket ortakları ve kendi adına şirket açan yabancılara süreli çalışma izni alınabilir mi?

Şirket ortaklarına süreli çalışma izni alınabilmesi için şirket hisselerinin en az %20’lik bir kısmına sahip olmalıdırlar ve bu sermaye en az 40.000 TL olmalıdır. Kendi nam ve hesabına çalışacak olan yabancılar için ise genel ödenmiş sermaye ve Türk işçi çalıştırma kriterleri geçerlidir. Ancak yeni açılan ve ilk defa alınacak çalışma izinlerinde istisnalar olabilmektedir. Hem şirket ortakları hem de şirket sahipleri için çalışma izni başvuru işlemleri sürecei uzmanlık, deneyim ve bilgi isteyen işlerdir. Uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    ×