Öğrenci ikamet iznine başvuru yapılabilmesi için yabancının kendi ülkesindeki Türk Dış temsilciliğinden alınmış öğrenci vizesi ile gelmesi gerekmektedir.  İlkokul,  ortaokul,  lise, lisans ve yüksek lisans eğitimi için bu durum geçerlidir.  Ancak vize muafiyetine tabi olan ülke vatandaşları ülkeye vize muafiyet kapsamında girdikten sonra da öğrenci ikamet izni alabilirler. Ancak bu her durumda geçerli değildir. Uzman danışmanlarımız durumunuzu kapsamlı şekilde değerlendirip öğrenci ikamet iznine mi yoksa kısa dönem ikamet iznine mi başvurmanız gerektiğini belirleyip başvurularınızı yapar. Profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

Öğrenci İkamet İzni alabilmek için gerekli belgeler nelerdir?

Öğrenci ikamet izni alınabilmesi için yabancının vizeyle gelip gelmediği, hangi seviye eğitim alacağı ve en önemli unsur olarak eğitim alacağı kurumdan alınmış öğrenci olduğuna dair belge en önemli unsurlardır. Diğer belgelerin temini, sağlam ve güvenilir bir başvuru için uzman danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmanız faydanıza olacaktır.

Üniversite Eğitimi almak için Türkiye’ye gelmek isteyen yabancılar için bir hizmetiniz var mı?

Üniversitede eğitim almak için Türkiye’ye gelmek isteyen yabancılar için Türkiye’deki sınavsız öğrenci alan üniversitelere ya da YÖS VE SAT ile öğrenci alan üniversitelere kayıt işlemlerini yaptırıp kabul mektuplarını alıyoruz, akabinde vize başvurularını yapıp Türkiye’ye gelmelerini sağlıyoruz. Yabancı Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra da ikamet iznini alıyoruz. Uzmanlık ve deneyim gerektiren tüm bu işlemler ve hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

Öğrenci İkamet İzni ne kadar süre alınabilir?

Yabancının eğitimi devam ettiği süre boyunca her başvuruda birer yıllık olarak verilir.

Öğrenci İkamet izni öğrencinin anne babasına da ikamet izni alma hakkı verir mi?

Bu ikamet izni türü öğrencinin anne ve babasına da ikamet izni alma hakkı vermez.  Ebeveyn olarak nasıl ikamet izni alabilirsiniz? Uzman danışmanlarımız tarafından bilgi ve tecrübelerine dayanarak en uygun ve garantili şekilde en uygun türden ikamet izni başvurusu için bize ulaşınız.

Öğrenci İkamet iznine sahip olan yabancı çalışma izni alabilir mi?

Öğrenci olan yabancıya çalışma izni alınabilir ancak bu her durumda geçerli değildir. Öğrencinin lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimlerinin hangisi üzerinden ikamet izni aldığına ve öğrencinin eğitim hayatı boyunca burs alıp almadığına göre değişir. Dolayısıyla çalışma izni alıp alamayacağınızı öğrenmek ve en uygun şekilde kriterlere uygun başvuru için uzman danışmanlarımıza ulaşınız.

Öğrenciliği biten yabancı Kısa Dönem İkamet İzni alabilir mi?

Öğrenim hayatı biten yabancı belirli süre zarfında belirli sürelerle Kısa Dönem İkamet İzni alabilir. Doğru ve eksiksiz bir başvuru için danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmanız faydalı olacaktır.

Öğrencinin okulunun uzaması durumunda ikamet izni uzatılabilir mi?

Okulun uzaması durumunda belirli şartları sağlamak koşuluyla ikamet izni uzatılabilir. Sağlam bir başvuru ve kesin sonuç için bize ulaşınız.

Türkçe Öğrenme Kurslarına kayıt yaptıran yabancılar Öğrenci İkamet İzni alabilir mi?

Türkçe öğrenme kurslarına kayıt yaptıran yabancılar ikamet izni alabilirler ancak doğru bir başvuru için dikkatli olunmalı ve başvuruların uzman danışmanlar eşliğinde yapılması gerekmektedir. Uzman danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşınız.

Öğrenci İkamet izni süresi biten öğrenci uzatma başvurusu yapabilir mi?

Uzatma başvurusu ikamet izni süresi dolmadan yapılmalıdır. Peki oturum izni süresi dolduktan sonra ne yapılabilir? Uzman danışmanlığımızı alarak neler yapmanız gerektiğini öğrenerek tekrar ikamet izni almak için bize ulaşınız.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    ×