İkamet izni nedir? Uyruğuna göre tabi olduğu vize rejimi ya da vize muafiyet süresi kapsamında Türkiye’ye gelen yabancı bu vize süresi ya da vize muafiyet süresinden daha fazla Türkiye’de yasal olarak kalmak isterse alması gereken belgeye ikamet izni denir. Uzman danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında hangi tür ikamet iznine başvuracağınızı belirliyor ve başvurularınızı yapıyoruz. Gerekli tüm evrakları devlete ödenen harç ödeme dekontları dahil hazırlayıp, sizi randevu günü randevu yerinde karşılıyoruz ve evrakları ilgili memura teslim edene kadar sizi bekliyoruz. Sonraki aşamada başvuru sonucunuzu takip ediyor ve ikamet izni kartınızı almanızı sağlıyoruz. Profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize  ulaşınız.

İkamet İzni Türleri nelerdir?

Aşağıda belirttiğimiz üzere toplam altı çeşit ikamet izni vardır.

Her tür başvuru için gerekli belgeler farklıdır. Uzman danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında her tür izin başvurusu için gerekli olan evrakları sizler için hazırlıyor ve başvurularınızı yapıyoruz. Kaliteli ve profesyonel hizmet almak ve başvurularınızı yaptırmak için bize  ulaşınız.kısa dönem ikamet izni

Kısa Dönem ikamet izni, vize veya vize muafiyet süresinden daha fazla Türkiye’de kalmak isteyen yabanıların belirli amaçları gerekçe göstererek uzman danışmanlarımız tarafından yapılan başvurular ile alabileceği ikamet iznidir.

uzun dönem ikamet izni

Uzun Dönem ikamet izni, Türkiye’de kesintisiz olarak 8 senedir ikamet eden yabancıların belirli şartları sağlamak koşuluyla tarafımızca yapılan başvurular ile alabileceği ikamet izni türüdür.

aile ikamet izni

Aile İkamet İzni, Türk vatandaşıyla evli veya Türkiye’de bir seneden fazla yaşayan ve aile birliği içinde yaşayan yabancıların uzman danışmanık hizmetlerimiz kapsamında yapılan başvurular ile alabileceği ikamet iznidir.

Öğrenci ikamet izni

Öğrenci ikamet izni, Türkiye’de herhangi bir resmi eğitim kurumunda amacına uygun şekilde eğitim gören öğrencilerin göç danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında yaptığımız başvurular sonucu alabileceği ikamet izni türüdür.

İNSANİ İKAMET İZNİ

İnsani İkamet İzni, olağanüstü bazı durumlarda yabancının kişisel, uyruğuna tabi olduğu ülke şartları ve toplumsal yarar durumuna göre nadir olarak alınabilen ikamet iznidir.

İNSAN KAÇAKÇILIĞI MAĞDURU

İnsan Kaçakçılığı Mağduru ikamet izni, insan ticareti mağduru olduğu veya olabileceği yönünde ciddi şüphe bulandıran yabancılara verilebilen ikamet iznidir.

İkamet İzinlerinin Süresi Uzatılabilir mi?

İkamet izinlerinin sürelerini uzatabilmek için izin uzatma başvurusu yapılmalıdır. Uzatma başvuruları her halükarda geçerli olan iznin süresi dolmadan yapılmalıdır. Peki ne kadar süre kala bu başvurular yapılabilir? Hangi belgeler gereklidir? Uzmanlık gerektiren ve dikkatli yapılması gereken bu başvurular için profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize  ulaşınız.

İkamet İzni türleri arasında geçiş yapılabilir mi?

İkamet İzni türleri arasında yabancının Türkiye’de kalış gerekçesinin değişmesi durumunda geçiş yapılabilir. Bu duruma örnek olarak Kısa Dönem İkamet iznine sahip olan bir yabancının Türk vatandaşı ile evlilik yapması durumunda diğer bir tür ikamet iznine başvurması gereken durumu verebiliriz. Peki bu geçiş başvuruları nasıl yapılmalı? Nelere dikkat edilmeli? Uzman danışmanlık hizmetlerimizi alarak başvurularınızı yaptırmak için bize  ulaşınız.

Başvurular ne kadar sürede sonuçlanır?

Başvuruların sonuçlanma süresi başvurunun yapıldığı ve yabancının ikamet ettiği ile göre değişmektedir. Anadolu illerinde kısa sürede sonuçlanırken İstanbul gibi büyük illerde daha uzun sürede sonuçlanmaktadır.

Başvuruların ret olmaması için uzman danışmanlık hizmeti almanın faydaları nelerdir?

Başvurularınızın ret olmaması için alanında uzman danışmanlarımıza başvurmanız her zaman yararınıza olacaktır. Başvuru formlarında yapacağınız en ufak bir yanlışlık bile başvurunuzun ret olmasına sebep olabilir. Ayrıca diğer gerekli belgelerin de Devlet makamının isteğine uygun şekilde düzenlenmesi ve randevudaki sorulara nasıl cevap verileceği de önemli unsurlardır. Dolayısıyla başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız, uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize  ulaşın.

bİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
CONTACT US

bİZİ SOSYAL MEDYA DA TAKİP EDİN write us or contact us on our social media

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    ×