İkamet İzni Uzatma Gerekçeleri, yabancıların ikamet izinlerini uzatmak için turizm dışında sunacağı ve geçerli görülen gerekçelerdir. Göç İdaresi 01.01.2020 tarihi itibariyle daha önce 1 senelik turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni alan yabancıların (belirli ülke vatandaşları hariç) turizm amaçlı ikamet izni başvurularının kabul edilmeyeceğini açıklamıştır. Bu karar çalışma izni almadan sadece ikamet izniyle, kaçak olarak yabancı çalıştırmayı önlemek amacıyla alınmıştır. Ayrıca bu uygulama, ikamet izinlerinin uzatılmayacağı anlamına da gelmemektedir. Turizm dışında geçerli bir kalış amacı olan yabancılar ikamet izinlerini uzatabileceklerdir. Ancak geçerli kalış amacı olması tek başına yeterli değildir. Başvuruların da dikkatli yapılması ve destekleyici evrakların eksiksiz temin edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde başvurunuzun reddolma olasılığı yüksek olur. Tüm bu süreçte uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden faydalanarak ikamet izninizi uzatmak için bize ulaşınız.

Geçerli İkamet İzni Uzatma Gerekçeleri nelerdir?

Yeni karara göre turizm dışında geçerli sayılacak kalış amaçları Göç İdaresi tarafından net olarak belirlenmemiştir. Ancak uzman danışmanlık hizmetlerimiz ve deneyimlerimiz kapsamında Göç İdaresinin hangi geçerli sebepleri kalış amacı olarak kabul ettiğini tecrübelerimize istinaden danışanlarımıza ve müşterilerimize aktarıyoruz ve sağlam başvurular gerçekleştiriyoruz. Peki bu geçerli sebepler nelerdir sorusuna cevap vermek gerekirse;

 • Gayrimenkul Alımı: Yabancı kendi adına tapulu bir gayrimenkul satın alırsa ikamet izni uzatma konusunda en geçerli kalış amacını sağlamış olur. Türkiye’de yabancılar için ikamet izni uzatmanın en garanti yoludur. Ancak gayrimenkul alımı üzerinden alınacak ikamet izni için başvuruların dikkatli yapılması ve diğer başvurulara nazaran ek olarak temin edilmesi gereken belgelerin doğru ve eksiksiz temin edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, başvurunuz reddolabilir. Uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimiz kapsamında dosyanızı eksiksiz hazırlayıp ikamet izninizi emin ellerde almak için bize ulaşınız.
 • Eğitim Alma amacıyla geçerli bir Eğitim Kurumuna Kayıt yaptırmak: Yabancı Eğitim almayı kalış amacı olarak göstererek ikamet iznini uzatabilir. Ancak Göç İdaresi her Eğitimi kalış amacına uygun olarak kabul etmemektedir. Uzman danışmanlarımız sizi en doğru şekilde yönlendirerek Eğitim Kurumuna kaydınızı ve ikamet izni başvurularınızı yapar, dosyanızı eksiksiz hazırlar.
 • Türk Vatandaşıyla Resmi Evlilik Gerçekleştirmek: Yabancı turizm amaçlı kısa dönem ikamet iznini uzatmak için Türk Vatandaşıyla evlilik gerçekleştirebilir. Ancak bu evlilikler Göç İdareleri ve Devletin diğer yetkili makamları tarafından çok ciddi şekilde takip edilmektedir. Ayrıca Evlilik yaptıktan sonra yabancının ve eşinin durumuna göre yapılacak ikamet izni başvurusunun türü de değişebilir. Tüm bu işlemler için uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden faydalanmanız yararınıza olacaktır.
 • Bu ana sebepler dışında Türk Vatandaşı çocuk sahibi olmak, devam eden mahkemesi olmak, şirket kurmak, yatırımcı olmak ve yabancının kişisel ve ekonomik durumuna göre uzman danışmanlarımız tarafından tespit edilecek geçerli sebepler ile de ikamet izinlerinizi uzatabilirsiniz. Uzmanlarımızla görüşmek ve hizmetlerimizden faydalanarak ikamet izinlerinizi uzatmak için bize ulaşınız.

Turizm Amaçlı İkamet İzni Uzatma kısıtlamalarından muaf olan ülke vatandaşları hangileridir?

İkamet izni uzatma kısıtlamalarından muaf olan ülkeler bulunmaktadır. Bu ülkeler Rusya, Çin, Avrupa Birliği ve OECD ülkeleridir. Ancak bu, belirtilen ülke vatandaşlarının yapacağı tüm başvuruların kabul olacağı anlamına gelmemektedir. Başvurularınızı uzman danışmanlarımız aracılığıyla yaptırmanız bu riskleri ortadan kaldırmanıza ve ikamet izinlerinizi sorunsuz uzatmanızı sağlar. Hizmetlerimizden uygun fiyatlara faydalanmak için bize ulaşınız.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  ×