Türkiye’de vize muafiyet süresi, vize süresi veya ikamet izni sürelerinden fazla kalan yani vize ihlali yapan yabancılara idari para cezasını ödemeden ülkeden çıktıkları zaman 5 yıl süre ile giriş yasağı uygulanır. Cezasını ödeyerek çıkış yapan yabancılara vize ihlal süresi ne kadar olursa olsun giriş yasağı uygulanmamaktaydı ve yabancılar şartlı giriş yapabiliyordu. Ancak Göç İdaresinin 09.06.2020 tarihinde aldığı yeni karara göre, Türkiye’de 3 aydan fazla vize ihlali yapan yani kaçak kalan yabancılar para cezalarını ödeseler dahi kaçak kaldıkları süreye göre belirli süreler boyunca giriş yasağı alacaklardır. Giriş yasaklarının kaldırılması, çözümler ve özel meşruhatlı vize işlemleri, uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden uygun fiyatlara faydalanarak giriş yasağınızın süresi bitmeden Türkiye’ye giriş yapmak için bize ulaşınız.

Giriş Yasağı alan yabancı Türkiye’ye giriş yasağı süresi bitmeden giriş yapmak için neler yapmalıdır?

Türkiye’ye vize ihlalinden dolayı giriş yasağı alan yabancı uzman danışmanlarımıza ulaşarak çözümler bulabilir. Eğer yabancının burada işvereni var ise, çalışma amaçlı özel meşruhatlı vize ve çalışma izni başvuruları tarafımızdan en doğru şekilde yapılır ve yabancı Türkiye’ye giriş yapabilir. Eğer yabancının şartları uygunsa, öğrenim amaçlı vize alınarak ta yabancı Türkiye’ye giriş yapabilir. Uzman danışmanlarımız size bir eğitim kurumundan kabul mektubu alır, vize başvurusu için gerekli diğer belgeleri de hazırlayarak vize başvurunuzu eksiksiz yapar. Bunlar haricinde diğer amaçlı özel meşruhatlı vize işlemleri de mevcuttur. Uzmanlık, bilgi birikim ve profesyonellik gerektiren tüm bu işlemler için uygun fiyatlı hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşınız.

Giriş Yasağı her durumda kaldırılabilir mi?

Vize ihlali yapan yabancılar için giriş yasaklarının kaldırılması olasıdır. Giriş yasağının fuhuş, terör ve yasa dışı suçlardan giriş yasağı alan yabancılar için kaldırılması söz konusu değildir. Yani deport olma sebebi giriş yasağının kaldırılması işlemlerinde en önemli unsurdur. Bunlar haricinde yabancının özel durumuna göre çözümler üretilebilir. Yabancının kişisel durumunun değerlendirilmesi ve çözümler için bize ulaşınız.

Deport edilen yabancı tekrar ikamet izni veya çalışma izni alabilir mi?

Deport edilen yabancılar için tekrar ikamet izni ve çalışma izni alınabilmesi mümkündür. Fakat bu işlemler için yabancının daha önce Türkiye’de ne kadar süre yaşadığı, kaç kere ikamet izni veya çalışma izni aldığı, adli sicilinde bir suç unsuru bulunup bulunmadığı gibi hususlar değerlendirilmelidir. Uzman danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında yabancının geçmiş durumuna göre ikamet izni ya da çalışma izni hangisinin alınabileceğini tespit edip en doğru başvuruları yaparak Türkiye’de yasal olarak kalmalarını sağlıyoruz. Başvurularınız ve profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerinden faydalanmak için bize ulaşınız.

Vize ihlaline düşmemek için yabancıların alabileceği önlemler nelerdir?

Vize ihlaline düşmek istemeyen yabancılar için uzman danışmanlık hizmetlerimiz ve tecrübelerimiz doğrultusunda önerilerimizi belirtebiliriz. Göç İdaresinin yeni aldığı kararlar neticesinde bazı ülke vatandaşları hariç turizm amaçlı kısa dönem ikamet izinleri uzatılmamaktadır. Dolayısıyla Türkiye’de yasal olarak ikamet izni almanızın en garanti yolu ekonomik durumunuz elverişliyse bir daire satın alıp tapuya sahip olmaktır. Eğer çalışan bir yabancı iseniz, işvereninizi iyi seçip çalışma izni işlemlerini yapmayı ve SGK primlerini ödemeyi kabul eden bir işveren bulmanız faydanıza olacaktır. Çalışma izinleri kriterlere bağlı olduğu için şirketler üzerinden Türk vatandaşı çalıştırma şartı ve yabancının diploma durumuna göre şartlar uymayabilir. Böyle durumda yabancı bayan ise en kolay yol bakıcı olarak çalışma izni almaktır. Tanıdığınız bir yaşlı bularak ya da gerçekten bu işi yapacaksanız işvereninizle anlaşarak uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimiz aracılığıyla işlemlerinizi yaptırabilir ve yasal olarak Türkiye’de kalmaya devam edebilirsiniz. Uzman danışmanlık hizmetlerimiz için bize iletişim sayfamızda bulunan mail ve telefon numarası ve whatsapptan yazarak ulaşabilirsiniz.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    ×