Deport Kaldırma, Türkiye’den deport edilmiş ve Türkiye’ye giriş yasağı bulunan yabancıların deportun sebebine bağlı olarak amacına uygun özel meşruhatlı vize ile Türkiye’ye getirilmesi işlemidir. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için en önemli husus deport sebebinin kaldırılmaya elverişli olup olmadığıdır. Uzman danışmanlarımız deport sebebini ve durumunuzu değerlendirerek size en uygun deport kaldırma ve vize işlemini gerçekleştirip Türkiye’ye tekrar giriş yapabilmenizi sağlarlar. Uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

Deport Sebepleri nelerdir ve Deport Kaldırma işlemi her durumda uygulanabilir mi?

Yabancının Türkiye’den deport edilmesi ve giriş yasağı konulmasının birden fazla sebebi olabilir. Bunlar arasında en yaygın olanı vize ihlali yapan yabancıların Türkiye’den çıkış yaparken cezalarını ödemeden ülkeden çıkmalarıdır. Bu şekilde çıkış yapan yabancılara cezalarını ödemeden çıkış yapmaları dolayısıyla 5 yıl giriş yasağı konulur. Bu 5 yıllık süreyi beklemeden Türkiye’ye gelmek isteyen yabancılar için, amacına uygun özel meşruhatlı vize alınarak deport kaldırma işlemi uygulanabilir. Yabancı eğer bulaşıcı hastalık, fuhuş, terör bağlantısı gibi nedenlerle deport edildiyse bu işlem uygulanamaz. Çalışma izni olmadan çalışırken yakalananlar, adresinde bulunmayanlar, şartlı giriş yapıp gerekli sürede başvuru yapmayanlar için de deport kaldırma ve vize işlemi uygulanabilir. Uzman danışmanlarımız diğer sebepler için de durumunuzu detaylı olarak değerlendirip, deport kaldırma ve vize başvuru işlemlerinizi en doğru şekilde yaparak Türkiye’ye tekrar gelmenizi sağlayabilirler. Uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanabilmek için bize ulaşınız.

Deport Kaldırma işlemi ne kadar sürer ve olumlu sonuçlanma olasılığı nedir?

Deport kaldırma işlemi yabancının deport sebebine bağlı olarak vize başvuru ve sonuçlanması süreci dahil 30 ile 45 gün arasında sonuçlandırılır. Deport sebebine bağlı olarak yabancının özel meşruhatlı vize başvurusu yetkili makamlar tarafından detaylı incelemeye tabi tutulur. Böyle durumlarda süreç biraz daha uzayabilir. Deport kaldırma işleminin olumlu olarak sonuçlandırılması olasılığı ise yapılan başvurunun doğruluğuna, kriterlere uygun olup olmadığına ve yabancının deport sebebine bağlı olarak değişebilmektedir. Bilgi, birikim, deneyim ve uzmanlık gerektiren tüm bu işlemler için profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmanız her zaman lehinize olacaktır. Tüm bu detaylı hizmetler için bize ulaşınız.

İşlem için gerekli amacına uygun özel meşruhatlı vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

İşlem için gerekli olan amacına uygun özel meşruhatlı vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta deportun sebebine bağlı olarak yapılacak başvurunun vize türüne uygun evrakların temin edilmesi ve destekleyici belgelerin eksiksiz sunulmasıdır. Örneğin sponsor olacak kişinin kayıtlı bir gelirinin olması gerekmekte ve bu gelir yeterli düzeyde olmalıdır. Çalışma vizesi ise şirketin kriterlere ve başvuru şartlarına uygun ekonomik yapıda olması ve Türk vatandaşı çalıştırma şartını sağlıyor olması gibi kriterlere çok dikkat edilmelidir. Tüm bu işlemler için uzman danışmanlık hizmetlerimizi almak yararınıza olacaktır. Uygun fiyatlı ve profesyonel hizmet için bize ulaşınız.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    ×