Türkiye’de yasal olarak çalışmak isteyen yabancıların alması gereken belgeye çalışma izni denir. Başvurular yurt içi ve yurt dışından iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Yurt içi başvurular için yabancının geçerli ikamet izni olması zorunludur. Yurt dışı başvurular ise daha kapsamlı, bilgi ve tecrübe isteyen hem çalışma vizesi hem de çalışma izni başvuru işlemlerini kapsayan işlemlerdir. Ayrıca başvurular için gerekli şartlar, Bakanlık kriterleri ve gerekli belgeler de başvuru aşamasında çok büyük önem arz etmektedir. Uzman danışmanlarımız başvuru aşamasında öncelikle işveren, yabancı ve tarafımızdan temin edilmesi gereken belgelerin listesini size iletir. Daha sonra yabancının ve iş yerinin kriterlere uygunluğunu denetler ve belgelerin uygunluğunu da kontrol ettikten sonra başvurularınızı kriterlere uygun şekilde eksiksiz bir şekilde gerçekleştirirler. Uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden faydalanmak bize ulaşınız.

Çalışma İzni Türleri nelerdir?

Aşağıda belirttiğimiz üzere toplam dört çeşit ikamet izni vardır.

Her tür başvuru için gerekli belgeler farklıdır. Uzman danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında her tür izin başvurusu için gerekli olan evrakları sizler için hazırlıyor ve başvurularınızı yapıyoruz. Kaliteli ve profesyonel hizmet almak ve başvurularınızı yaptırmak için bize  ulaşınız.süreli çalışma izni

süresiz çalışma izni

bağımsız çalışma izni

istisnasi çalışma izni

SURİYELİ ÇALIŞMA İZNİ

ÇALIŞMA İZNİ TRANSFERİ

Başvurular nereye ve nasıl yapılır?

Başvurular yurt içinden yapılıyorsa elektronik ortam üzerinden Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yapılır. İşveren adına başvuruyu uzman danışmanlarımız en uygun şekilde gerçekleştirirler. Yurt dışı başvurularda ise öncelikle yabancının ülkesindeki Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliklerine yapılır. Uzman danışmalarımız öncelikle yabancının Dış Temsilcilik başvurusunu yapar ve randevusunu alırlar. Yabancı randevu günü ve saatinde gidip evraklarını temsilciliğimize ilettikten başvuru tarafımızdan tamamlanır ve başvuru Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na düşer ve süreç devam eder. Tüm bu işlemler uzmanlık, deneyim ve ileri seviye bilgi gerektirir. Dolayısıyla sağlam bir başvuru yapmak ve olumlu sonuç almak için bize profesyonel hizmetlerimizden yararlanmak için bize  ulaşınız.

Çalışma İzni alınabilmesi için gerekli şartlar nelerdir?

Yabancı uyruklu çalıştırmak isteyen şirketlerde bulunması gereken en önemli şart 1 yabancıya karşılık en az 5 Türk çalıştırılması gereksinimidir. Ayrıca şirketin ödenmiş sermayesinin en az 100.000 TL olması ve yabancının kalifiye eleman olması gerekmektedir. Düz işçi olarak çalıştırmak isteyen firmalar sadece Suriyelilere çalışma izni alabilirler. Suriyeli haricindeki yabancı uyruklulara düz işçi olarak çalışma izni alınamaz. Ev hizmetlerinde ise çalıştırılacak kişiler bakıcı kapsamında ve bayan olmalıdır. Ev hizmetlerinde erkek yabancılara çok nadir durumlarda çalışma izni alınabilmektedir. Uzman danışmanlarımız gerekli diğer şartlara uygunluğunuzu ve gerekli belgeleri kontrol ederek başvurularınızı en doğru şekilde yapar ve izinlerinizi alırlar. Profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize  ulaşınız.

Başvurular için gerekli belgeler nelerdir?

Başvuruların yapılabilmesi için işveren tarafından temin edilmesi gereken en önemli belge e-imzadır. Kurumsal şirketlerde çalıştırılacak kalifiye yabancılar, düz işçi olarak çalıştırılacak Suriyeliler ve ev hizmetlerinde çalıştırılacak yabancı kadınlar için yapılacak başvurularda en önemli belge işçi ve işveren arasında imzalanması gereken iş sözleşmesidir. Uzman danışmanlarımız Bakanlık kriterlerine uygun şekilde iş sözleşmelerinizi hazırlar ve yabancı, işveren ve danışmanlarımız tarafımızdan hazırlanacak diğer tüm gerekli belgeler ile başvurunuzu tamamlar. Uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize  ulaşınız.

bİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN
CONTACT US

bİZİ SOSYAL MEDYA DA TAKİP EDİN write us or contact us on our social media

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    ×