Çalışma İzni transferi, herhangi bir işyerinde çalışma izni ile çalışan yabancının iş değiştirme durumunda gerçekleştirilmesi gereken işlemdir.

Çalışma İzni Transferi nasıl yapılır?

Çalışma İzni Transferi, halihazırda bir işveren için çalışmakta olan yabancının geçerli çalışma izni iptal edilmeden eş-zamanlı olarak yapılan başvuruyla gerçekleştirilir. Uzmanlık bilgi ve deneyim gerektiren ve dikkatli yapılması gereken işlemlerdir. Çalışma İzni transfer işleminiz için uzman ve kaliteli hizmet için bize ulaşınız.

Çalışma İzni Transferi yapılırken dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir?

Transfer yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri yabancının mevcut işvereninin bu transfer işlemine izin vermesidir. Mevcut işveren buna izin vermiyorsa transfer işlemi yapılması mümkün değildir. Ayrıca yabancının mevcut işverendeki SGK prim ödemelerinin ne zaman durdurulacağı, işten çıkışının ne zaman yapılacağı ve çalışma izninin ne zaman ve nasıl sonlandırılacağı, yeni işverende işe girişinin ne zaman yapılacağı da diğer çok önemli unsurlardır. Dikkatli işlem yapılmazsa yabancı vize ihlaline düşüp kaçak duruma düşebilir dolayısıyla uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden faydalanmak ve çalışma izni transfer işleminizi gerçekleştirmek için bize ulaşınız.

İzin transferinin gerçekleştirilmesi için yabancı için mevcut işverende belirli bir süre çalışma şartı var mıdır?

Transfer işleminin gerçekleştirilebilmesi için Çalışma Bakanlığı tarafından suistimalleri ve yabancının sürekli iş değiştirmesini önlemek için belirli bir süre çalışma şartı getirilmiştir. Yabancı bu şarta uymuyor olsa bile, uzman danışmanlarımız ayrıntılı, detaylı ve etkili başvurular yaparak çalışma izni transfer işleminin Bakanlık tarafından olumlu değerlendirilmesini sağlayabilirler. Ancak uzman danışmanlarımız yabancının transfer işlemi için gerekli belirli süre önceki işverende çalışma şartına uymadığını ve yapılacak başvurunun riskli olduğunu düşünürlerse yabancı için yurtdışı başvuru ya da başka alternatif çözüm yolları üreterek yabancıya çalışma izni almanızı sağlarlar. Tüm bu uzmanlık gerektiren işlemler, profesyonel danışmanlık ve başvuru işlemlerimiz için bize ulaşınız.

Transfer İşlemi ne kadar sürede sonuçlanır?

Transfer başvurusu, başvuru eksiksiz ve sağlam yapıldıysa 30 gün içerisinde sonuçlanır. Ancak başvuru deneyimsiz ve bilgisiz kişiler tarafından yapılırsa hem bu süreç uzayabilir hem de başvurunun reddolma olasılığı yükselir. Tecrübeli ve uzman danışmanlarımız tarafından yapılan başvurular çoğu zaman 10-20 gün arasında sonuçlanır. Profesyonel danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    ×

    Powered by WhatsApp Chat

    ×