Bağımsız çalışma izni Türkiye’de kesintisiz en az 5 yıl boyunca yasal olarak ikamet eden, bilim, teknoloji, ekonomi ve istihdam alanlarına katkı sağlayabilecek yabancılara verilen çalışma izni türüdür.

Bağımsız Çalışma İzni Gerekli önemli belgeler nelerdir?

 • En önemli belge yabancının Türkiye’de kesintisiz ve yasal olarak en az 5 yıl yaşadığını kanıtlayan gün sayımı belgesidir. Bu belgeyi nereden ve nasıl temin edileceği hizmet kapsamında uzman danışmanlarımız tarafından size bildirilmektedir veya vekaleten tarafımızdan adınıza temin edilmektedir.
 • Yabancının Türkiye’de faaliyette bulunmak istediği iş alanı ile bağlantılı bilimsel, teknik ve mesleki eğitimini ispatlayan belgeler de büyük önem arz etmektedir. Uzman danışmanlarımız bu belgelerin tercüme ve apostil işlemlerinin, gerekirse denklik işlemlerinin nasıl yapılacağı konusunda danışmanlık hizmetimiz kapsamında gerçekleştirilmesini sağlarlar.
 • Yabancının başvuruda bulunacağı alan üzerinden mesleğini icra ettiğini kanıtlayan belge de başvuru için gereklidir.

Yukarıdaki önemli belgeler ve diğer gerekli belgelerin temini ile uzman danışmanlarımız başvurularınızı en sağlam biçimde yaparak bağımsız çalışma izni alma hakkının elde etmenizi sağlarlar. Bilgi, birikim, profesyonellik ve uzmanlık gerektiren tüm bu işlemler için bize ulaşınız.

Bağımsız Çalışma İzni Başvuruları nereye yapılır ve nasıl değerlendirilir?

Başvurular Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yapılır. Başvurular elektronik ortamda uzman danışmanlarımız tarafından gerçekleştirilir. Başvuruların değerlendirilmesi aşamasında öncelikle yabancının kesintisiz olarak 5 yıl yasal olarak ikamet ettiğini kanıtlayan belge değerlendirmeye alınır. Daha sonra yabancının ekonomiye, istihdama, bilim ve teknolojiye katkıda bulunup bulunamayacağı değerlendirilir. Bunun için Bakanlık diğer yetkili mercilere danışarak bir sonuca varır. Başvuruda sunulan diğer gerekli belgelerin içeriği ve uygunluğu da denetlenerek yapılan çalışma izni başvurusu hakkında karara varılır. Tüm bu süreç için uzman danışmanlık ve başvuru hizmetlerimizden yararlanarak başvurularınızı yaptırmanız faydanıza olacaktır. Hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşınız.

Başvurular ne kadar sürede sonuçlandırılır ve çalışma izni ne kadar süre ile verilir?

Başvurular genel olarak 30 gün içerisinde sonuçlandırılır. Ancak başvuruda eksik belgeler ve bilgiler görülürse, Bakanlık tarafından ek belge istenebilir. Bağımsız çalışma izni süreli olarak verilir ve uzatılabilir. Başvurunuzun kısa sürede sonuçlandırılması ve en uygun ne kadar süre başvuru yapılacağı konusunda uzmanlarımıza danışarak başvurularınızı yaptırmak için bize ulaşınız.

Tel-Whatsapp: +90 546 246 15 46 (Hüseyin ÇİÇEN)

Instagramda güncel bilgiler ve paylaşımlar için sayfamızı takip ediniz: hsdanismanlik

Sayfamızın linki https://www.instagram.com/hsdanismanlik/

Tags

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  ×

  Powered by WhatsApp Chat

  ×